TGRH

Użytkownik niezalogowany

Cytat dnia
Amicorum omnia communia /U przyjaci? wszystko jest wsplne/
PitagorasWOŚP 2015 - Sopot

        Jest już tradycją, że na początku stycznie wszystkie siły i środki Stowarzyszenia nakierowane są na wsparcie akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak było również w tym roku. Dzięki zaproszeniu Stowarzyszenia Militarni Trójmiasto mieliśmy okazję po raz kolejny rezydować na sopockiej plaży.

Jak co roku już kilka dni wcześniej główny kwatermistrz (Katzo) zajął się gromadzeniem potrzebnych produktów. Zważywszy na litraż kuchni polowej którą mieliśmy okiełznać ilość ziemniaków, marchwi, grochu oraz kiełbasy była porażająca. Na szczęście kolejny raz wsparcie okazała Pani Halinka z AMW, której pomoc w przygotowaniu warzyw i grochu jest co roku niezastąpiona.

Rozpoczęcie prac przy kuchni miało miejsce już w sobotę po południu kiedy to na miejsce akcji zajechali pierwsi najodważniejsi przedstawiciele Stowarzyszenia Katzo i Kola. Piszę o odwadze gdyż dane in było spędzić noc na sopockiej plaży w warunkach delikatnie mówiąc „trudnych”.

Wczesnym rankiem w niedziele rozpoczęło się palenie pod kuchnią. Pomimo skrajnie niesprzyjających warunków meteorologicznych zupa udała się znakomicie o czym świadczy niemal błyskawicznie wydane ponad 600 porcji. Pod wieczór zmęczeni lecz zadowoleni udaliśmy się do domu mając satysfakcje z dobrze wykonanego zadania. Jak co roku akcję zakończono w poniedziałek na posesji u Dzimiego, gdzie nastąpiło tradycyjne szorowanie kuchni polowej.

Z tego miejsca należą się ogromne podziękowania dla „Militarnych” za zaproszenie oraz dla Dzimiego za udostępnienie kuchni. Do zobaczenia za rok!

opracował: Malina
Galeria - zdjęć ()
Powiązane


Stowarzyszenie Trójmiejska Grupa Rekonstrukcji Historycznych
KRS nr 0000183597 - Statut stowarzyszenia

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Każdorazowe użycie do celów komercyjnych zamieszczonych na niniejszej stronie materiałów
(tekstów, zdjęć, rysunków, itp.) oraz ich publikowanie w innych miejscach wymaga zgody autorów.

..:: http://www.tgrh.org   :::   e-mail: tgrh [at] tgrh.org   :::    ©   2003 - 2015   plenkiewicz  ::..
Osuszanie po zalaniu, osuszanie budynków