TGRH

Użytkownik niezalogowany

Cytat dnia
Najszybszy sposb na zako?czenie wojny to j? przegra?.
George OrwellOstatnia ofensywa 1945 - Łapino

kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć         Na początku 2014 roku otrzymaliśmy kolejne zaproszenie od Muzeum II Wojny Światowej do udziału w trzecim projekcie edukacyjnym zorganizowanym w Łapinie. Tym razem nosił on tytuł „Ostatnia ofensywa ‘45”. Temat projektu nawiązywał do sytuacji, która miała miejsce w III Rzeszy, pod koniec roku 1945, gdy doszło do spotkania amerykańskiej i sowieckiej armii. Nastąpił wtedy wyścig o niemieckie osiągnięcia techniczne, a także o dobra zagrabione podczas wojny.

Projekt odbył się 6.04.2014 r. w okolicach i na terenie Starej Papierni, nad rzeką Radunią.
W licznym i wesołym gronie spotkaliśmy się w godzinach porannych, aby zdążyć przygotować obóz, rozpalić ognisko, przebrać się w mundury i zgromadzić wyposażenie przed przybyciem pierwszych uczestników. Tym razem wcieliliśmy się w rolę wojska sowieckiego.

Naszą rolą było zbrojne przejęcie uczestników, którzy podjeżdżali na drezynie, z rąk niemieckiego wojska i volkssturmu. Grupa przechodziła przez nasz obóz, w którym zaaranżowaliśmy dla nich przejęcie niemieckiego uzbrojenia i schwytanie jeńców. Następnie przeprowadzaliśmy ich do fabryki w której dochodziło do potyczki z wojskiem amerykańskim, w rolę którego wcielili się nasi koledzy z „Big Red One”.

Projekt cieszył się sporym zainteresowaniem, o czym świadczy udział ok. 400 osób, które tworzyły 9 grup.
Kolejny projekt i kolejną współpracę z Muzeum II Wojny Światowej możemy zaliczyć do zdecydowanie udanych. Było nam miło brać udział w tym przedsięwzięciu. Dopisała pogoda i przede wszystkim humor. W godzinach popołudniowych, po wspólnych zdjęciach z „Big Red One” zmęczeni ale zadowoleni rozjechaliśmy się do domów.

opracowała: Marta
Galeria - zdjęć ()
Powiązane


Stowarzyszenie Trójmiejska Grupa Rekonstrukcji Historycznych
KRS nr 0000183597 - Statut stowarzyszenia

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Każdorazowe użycie do celów komercyjnych zamieszczonych na niniejszej stronie materiałów
(tekstów, zdjęć, rysunków, itp.) oraz ich publikowanie w innych miejscach wymaga zgody autorów.

..:: http://www.tgrh.org   :::   e-mail: tgrh [at] tgrh.org   :::    ©   2003 - 2015   plenkiewicz  ::..
Osuszanie po zalaniu, osuszanie budynków