TGRH

Użytkownik niezalogowany

Cytat dnia
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Ci? do swojego poziomu, a potem pokona do?wiadczeniem...Wykład o II Wojnie Światowej w Kartuzach

kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć         9 marca na zaproszenie Pani Katarzyny Kostyk, mieliśmy okazję poprowadzić wykład o II Wojnie Światowej. Zajęcia odbywały się w ramach uniwersytetu dla dzieci UNIKIDS. Wykład podzielony był na 2 części. W pierwszej części przedstawiliśmy prezentację multimedialną, która przybliżyła dzieciom tematykę II Wojny Światowej. Druga część polegała na prezentacji wyposażenia i umundurowania żołnierzy walczących na frontach II WŚ. Pomimo naszej znajomości tematu oraz wielokrotnemu prezentowaniu podobnej tematyki opracowanie wykładu nie było łatwe. Po pierwsze bardzo trudno przedstawić tak obszerny temat w ciągu jednej godziny oraz zainteresować tak wymagającego słuchacza.

Na szczęście jak się okazało, „nie taki diabeł straszny jak go malują” i całą prezentację udało się przedstawić bez znacznych oznak znudzenia u słuchaczy. Należy dodać, że ku naszemu zaskoczeniu kilku młodych słuchaczy posiadało całkiem pokaźną wiedzę w temacie. Tym bardziej miło było nam odpowiadać na pytania i uwagi.

Druga część zajęć pozwoliła wszystkim obecnym dokładnie zapoznać się z umundurowaniem, wyposażeniem oraz uzbrojeniem żołnierzy II Wojny Światowej. Prezentacji umundurowania podjęli się Katzo, Pit, Iwan, Malina oraz nasz bardzo małomówny kolega Saszka czyli styropianowy Krasnoarmiejec. Trzeba przyznać, że nie lada frajdą dla młodych słuchaczy była możliwość przymierzenia mundurów i możliwość wzięcia w ręce pistoletów i karabinów.

Miejmy nadzieję, że udało nam się zaszczepić w umysłach kilku słuchaczy zainteresowanie historią oraz tematyką II Wojny Światowej, i że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie. Z tego miejsca chciałbym złożyć ogromne podziękowanie Pani Katarzynie Kostyk za zaproszenie i umożliwienie przeprowadzenia tak ciekawych zajęć.

opracował: Malina
Galeria - zdjęć (17)
Powiązane


Stowarzyszenie Trójmiejska Grupa Rekonstrukcji Historycznych
KRS nr 0000183597 - Statut stowarzyszenia

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Każdorazowe użycie do celów komercyjnych zamieszczonych na niniejszej stronie materiałów
(tekstów, zdjęć, rysunków, itp.) oraz ich publikowanie w innych miejscach wymaga zgody autorów.

..:: http://www.tgrh.org   :::   e-mail: tgrh [at] tgrh.org   :::    ©   2003 - 2015   plenkiewicz  ::..
Osuszanie po zalaniu, osuszanie budynków