TGRH

Użytkownik niezalogowany

Cytat dnia
Amicorum omnia communia /U przyjaci? wszystko jest wsplne/
PitagorasX Rajd Szlakiem mjr Łupaszki

        W dniach 30 czerwca – 7 lipca 2012 r. odbył się kolejny, X Rajd Łupaszki. Rozpoczął się od inscenizacji rozbicia posterunku UB i odbiciem więźnia. Akcja toczyła się w Sopocie. Tym razem współpracowała z nami Grupa Rekonstrukcji Ludności Cywilnej z Mławy oraz dwa prywatne pojazdy – Willys i Dodge.

Zostaliśmy także zaproszeni, aby przeprowadzić zajęcia terenowe. Miejscem pierwszej koncentracji, 2 lipca, było leśnictwo Trzebciny. Dla patroli przygotowaliśmy 3 zadania.

Kugel zajmował się rzutem granatem. Na początku osoby zostały przeszkolone z budowy granatu F1, jego możliwości oraz metod posługiwania się, a kolejnie przechodziły do próbnych rzutów z pozycji leżącej do wyznaczonych celów. Ci, którym udało się to najlepiej, zostali wytypowani do rzutów, za które punkty były przydzielane całemu patrolowi.

Leszek przeprowadził strzelanie z wiatrówki do tarczy. Udzielił instruktażu z obsługi broni, a następnie każdy po kolei podchodził do strzału. Na końcu, osoby wytypowane, starały się o zdobycie jak największej ilości punktów, starannie notowanych przez Leszka.

Kolejnym zadaniem, z którym musieli się zmierzyć, prowadzonym przeze mnie, Calineczkę, było nawiązanie łączności polowej. Polegało ono na rozwinięciu szpuli z przewodem oraz przetransportowaniu jednego z telefonów do wyznaczonego miejsca. Aby utrudnić zadanie, trzeba było to zrobić czołgając się. Osoby przydzielone do telefonów były odpowiedzialne za prawidłowe podłączenie przewodów i nawiązanie łączności, dzięki czemu można było przekazać hasło.

Dzień zakończył się bardzo smacznym poczęstunkiem, rozmowami przy ognisku i podsumowaniem osiągnięć patroli.

Kolejny dzień – 3 lipca rozpoczęliśmy od koncentracji w leśniczówce w Bartlu Małym. Zgromadzone patrole kolejno przechodziły przez przygotowane zadania.

W celu przeszkolenia pozostałych patroli, udaliśmy się ponownie do leśnictwa Trzebciny.

Miło było kolejny raz spotkać się z uczestnikami Rajdu oraz jego organizatorami. Czas upłynął w jak najbardziej pozytywnej atmosferze. Nie brakowało rozmów, żartów i śmiechu. Inicjatywa Radu Łupaszki jest jak najbardziej godna wsparcia.

Podsumowanie Rajdu, w którym uczestniczył Kugel, odbyło się w miejscowości Lubichowo, gdzie nagrodzono najlepsze patrole i podziękowano wszystkim za udział.

opracowała: Calineczka
Galeria - zdjęć ()
Powiązane


Stowarzyszenie Trójmiejska Grupa Rekonstrukcji Historycznych
KRS nr 0000183597 - Statut stowarzyszenia

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Każdorazowe użycie do celów komercyjnych zamieszczonych na niniejszej stronie materiałów
(tekstów, zdjęć, rysunków, itp.) oraz ich publikowanie w innych miejscach wymaga zgody autorów.

..:: http://www.tgrh.org   :::   e-mail: tgrh [at] tgrh.org   :::    ©   2003 - 2015   plenkiewicz  ::..
Osuszanie po zalaniu, osuszanie budynków