TGRH

Użytkownik niezalogowany

Cytat dnia
Jeszcze nikt uczciwy ?adnej wojny nie wygra?.
Robert McNamaraX Rajd Pieszy - Szlakiem Żołnierzy mjr. 'Łupaszki'

kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć         

X Rajd Pieszy Szlakiem Żołnierzy 5 Wileńskiej Brygady AK mjr. „Łupaszki”

Termin: 30 czerwca-6 lipca 2012
Miejsce: Sopot, Bory Tucholskie
Koszty uczestnika: dojazd do Sopotu w pierwszym dniu Rajdu, odjazd z miejscowości Lubichowo pow. starogardzki w ostatnim dniu Rajdu.

Celem edukacyjnym Rajdu jest przybliżenie uczestnikom marszu historii podziemia niepodległościowego na terenie całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza Gdańskiego. W toku Rajdu uczestnicy zapoznają się z dziejami podziemia antykomunistycznego, jego bohaterów oraz teren na którym operowały szwadrony jednego z najwybitniejszych oficerów partyzantki – mjr Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” a także poznają metody zwalczania podziemia przez aparat represji.

Przedsięwzięcie skierowane jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej, ale wzorem poprzednich Rajdów, liczymy także na udział osób publicznych. Tradycyjnie już liczymy na udział kombatantów, których obecność wzbogaci proces edukacyjny.

Pełna dokumentacja oraz wstępny harmonogram Rajdu znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia www.lupaszko.pl. W okresie późniejszym umieszczane będą wszystkie ważniejsze informacje związane z organizacją Rajdu.

Rajd ma charakter pieszy. Patrole poruszają się po wskazanych trasach, wykonując otrzymane zadania i starając się unikać spotkania ze specjalnymi grupami operacyjnymi UB/MO (w tej roli m.in. członkowie Trójmiejskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznych, dysponujący historycznym umundurowaniem i uzbrojeniem). Organizatorzy zapewniają wyżywienie (na trasach w formie suchego prowiantu) i noclegi na bazach – startowej i końcowej. W czasie marszu uczestnicy samodzielnie organizują nocleg (mile widziane namioty).
Prosimy o zgłaszanie się zorganizowanych grup pod przewodnictwem osoby dorosłej.

Uczestnicy Rajdu otrzymają od organizatorów okolicznościowe upominki (m.in. koszulki rajdowe czy wojskowe plecaki). Dla najlepszych patroli przewidywane są cenne nagrody.

opracował: Sasza
Galeria - zdjęć (1)
Powiązane


Stowarzyszenie Trójmiejska Grupa Rekonstrukcji Historycznych
KRS nr 0000183597 - Statut stowarzyszenia

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Każdorazowe użycie do celów komercyjnych zamieszczonych na niniejszej stronie materiałów
(tekstów, zdjęć, rysunków, itp.) oraz ich publikowanie w innych miejscach wymaga zgody autorów.

..:: http://www.tgrh.org   :::   e-mail: tgrh [at] tgrh.org   :::    ©   2003 - 2015   plenkiewicz  ::..
Osuszanie po zalaniu, osuszanie budynków