TGRH

Użytkownik niezalogowany

Cytat dnia
Amicorum omnia communia /U przyjaci? wszystko jest wsplne/
PitagorasPiknik Lotniczy - Pruszcz Gdański

kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć         Na początku czerwca Stowarzyszenie otrzymało zaproszenie na Piknik Lotniczy organizowany przez Aeroklub Gdański. Owa impreza miała się odbyć na terenie lotniska w Pruszczu Gdańskim. Pamiętając bardzo miłą współpracę z Aeroklubem Gdańskim przy współorganizowaniu kilkakrotnie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sopocie, stwierdziliśmy że udział nasz w tym pikniku jest jak najbardziej wskazany. Jak zwykle zaczęły się dyskusje, kto się pojawi i w jakich mundurach wystąpimy. Z wielu przyczyn losowych, obowiązków rodzinnych i zawodowych nasza grupa nie mogła się zaprezentować zbyt licznie. Ale co się okazało?? Nie w ilości siła!!! Otóż w gronie siedmiu osób reprezentujących TGRH w mundurach RKKA aż trzy były przedstawicielkami płci pięknej. W tych trzech jedna budziła w śród publiczności największy zaszczyt, oczywiście ta najmniejsza. Córka naszego kolegi Michała, Milenka, dumnie maszerowała w mundurze gwardzisty.

Głównymi atrakcjami pikniku były zabytkowe samoloty. Przybyły jednostki ze szwedzkiego klubu South Swedish Vintage Flyingclub oraz odrestaurowany samolot RWD-5 – historia polskiego i światowego lotnictwa. Można było się również przejechać czołgiem T-55 AM Merida, należących do zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Militarni Trójmiasto, z którymi TGRH współpracowało w różnych imprezach wielokrotnie.

W późnych godzinach popołudniowych, został zarządzony odwrót z lotniska. Powracając do domów pełni wrażeń, gdyż dla niektórych był to pierwszy kontakt z maszynami latającymi, dla innych powrót po latach na „stare śmieci”, w głowach zaczęły się snuć marzenia o zdobyciu przestworzy przez nasze szeregi. Może w przyszłości będzie to możliwe ...
W tym miejscu chciał bym podziękować w imieniu STGRH Aeroklubowi Gdańskiemu za zaproszenia na piknik, naszym współtowarzyszką Kasi i Marzenie za upiększenie naszej gromadki, oczywiście Milence za wywołanie licznych uśmiechów sympatii wśród zwiedzających oraz koledze Zombie za rewelacyjne jak zwykle zdjęcia.

opracował: Filip
Galeria - zdjęć (7)
Powiązane


Stowarzyszenie Trójmiejska Grupa Rekonstrukcji Historycznych
KRS nr 0000183597 - Statut stowarzyszenia

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Każdorazowe użycie do celów komercyjnych zamieszczonych na niniejszej stronie materiałów
(tekstów, zdjęć, rysunków, itp.) oraz ich publikowanie w innych miejscach wymaga zgody autorów.

..:: http://www.tgrh.org   :::   e-mail: tgrh [at] tgrh.org   :::    ©   2003 - 2015   plenkiewicz  ::..
Osuszanie po zalaniu, osuszanie budynków